GüncelManşet

(Video) Taksim Gezi Parkı’nda Polis Terörü

İstanbul: Taksim Gezi Parkı’nın yıkılarak yerine AVM yapılmaısnı protesto eden kitle dört gündür direnişte.

Parkta bekleyen kitleye polis bugünde ilkin saat 05.00’te ardından saat10.00 gibi bir kez daha TOMA araçları ve biber gazıyla saldırdı.
Gece geç saatlerde parka gelen polis burada çadır kurarak bekleyen kitleye saldırdı. Kitlenin şişe, taş ve sopalarla karşılık verdiği olayda zabıta olduğu söylenen sivil giyimli bir grupta çadırları yaktı. Polis şiddetinden kaçan bir gruptan birkaç eylemci meydandaki merdivenin beton korkuluklarının devrilmesi sonucu yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Harbiye’ye ve İstiklal Caddesi’ne doğru uzaklaşan gruba polis burada da gaz bombalarıyla saldırdı. Ara sokaklarda gözaltıların olduğu öğrenildi. Taksim Gezi Parkı’nın etrafını kuşatan çevik kuvvet ekipleri alana girişlere izin vermiyor.

Saldırı, Gezi Parkı’nda ağaçların sökülmeye başaldığı ilk gün duruma tepki gösteren BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in alandan ayrılmasından hemen sonra yaşandı. Polis şiddeti bölgede işini yapan gazetecileride hedef aldı. Polis, fotoğraf ve haber yapmak isteyen gazetecilerede saldırdı. Polisin saldırısı özelliklede trafiğin yoğunlaştığı sabah saatlerinde sürücüler tarafından kornolarla protesto edildi.
Gezi parkında saat:11.00’e doğru üçüncü bir saldırı yaşandığı bilgisi geldi.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=uIJCE-aSTC0{/youtube}

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=rFI3xgCbncU{/youtube}

 

[widgetkit id=120]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu