GüncelManşet

(video) Taksim’de polis gerçek mermi kullanıyor

Gezi Parkı’nda polis barikatının kaldırılmasının ve polislerin Taksim Meydanı’ndan çekilmesinin ardından Taksim’de toplanan kitlenin sayısı yüz binlere ulaştı. Taksim Meydanını dolduran kitle burada “Faşizme karşı omuz omuza” “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarını atıyor.

Ayrıca Polis Taksim Gezi Parkı’nın yan tarafından Dolmabahçe’ye doğru çekilirken kitleye gaz atarak bölgeden uzaklaşıyor. Polisin azgınca saldırıları devam ederken ara sokaklarda polise taş ve sopalarla cevap veriliyor. Ara sokaklarda devam eden çatışmalar taksim meydanının kontrolünü sağlarken polisin çaresizliği gözlerden kaçmıyor. Polis barikatları ve çevreden buldukları malzemelerle barikatlar kuran kitle, polisin kalkan cop ve kasklarını ele geçirdi. Çok sayıda polis aracı da kitle tarafından tarafından paramparça edildi. Bir polis aracı da ters çevrilerek bir otelin havuzuna atıldı. Polis bu arada plastik ve gerçek mermi kullandı. Saldırı sonucunda çok sayıda kişi yaralandı. Bir kişi, polisin 5 metre mesafeden biber gazı fişeği ile hedef alarak, ateş etmesi sonucu sırtından yaralandı.

Görsel basında Taksim Gezi Parkında çıkan yangının ağaçlarla ilgili olmadığı muhabirimizin verdiği bilgiler arasında. Çıkan dumanların muhabirimizin verdiği bilgiye göre polis kulübelerinin ateşe verilmesi sonucu ortaya çıkmış.

[widgetkit id=129]

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=Ep8_bH-Bldk{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu