GüncelManşet

Taksim’de Yeryüzü Sofrasına saldırı

İstanbul: Ramazan ayının başlaması ile Taksim’de İstiklal Caddesi üzerinde alternatif iftar için kurulan yeryüzü sofrasına polis tarafından saldırı yapıldı.

Anti-kapitalist Müslümanlar’ın çağrısı ile İstiklal Caddesi üzerinde kurulan yeryüzü sofrasına saldıran polis sofrayı kurma hazırlıkları yapan kitleye “Gidin belediye çadırında yiyin” dedi.

20.47: Yeryüzü sofrası kuruldu! Yüzlerce kişi iftar saatini bekliyor, kitle kalabalıklaşmaya devam ediyor.Tünel’de bir grup polis çekilirken geride kalan çevik kuvvet ise “iftar sofrasına sırtını dönerek” beklemeye devam ediyor.

20.27: Kitle Tünel’de direnerek yeryüzü sofrasını kurdu. Ancak hala çevik kuvvet polisiyle tartışmalar devam ediyor. Polis kitleye sofrayı ara sokaklarda açmasını söylüyor. Buna karşılık kitleden “İftar sofrası barış demektir. Biz barışı bütün sokaklara yayacağız” tepkisi geliyor. 
Polis basına da saldırıyor, çekim yapmasını engellemeye çalışıyor.
20.11: Polisin İstiklal Caddesi’nde saldırısı devam ediyor. Kitleyi Tünel’e doğru sürükleyen polis 3 kişiyi ise yaraladı. Muhabirimizin verdiği bilgiye göre polis iftar için yere hazırlanan yemeklerin üzerine basarak saldırısını sürdürüyor.
 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu