Kadın

Taksim’e 8 Mart ablukası

8 Mart Feminist Gece Yürüyüşünün yapılacağı Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesini Polis, demir bariyerlerle kapattı

İstanbul’da bu yıl 18’incisi düzenlenecek Feminist Gece Yürüyüşü için kadınlar, saat 19.00’da Beyoğlu’nda bulunan Fransız Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek taleplerini dile getirecek. Eylem öncesi Taksim Meydanı ve çevresi demir bariyerlerle çevrildi.

Polis Taksim Meydanı’nı ve İstiklal Caddesi üzerindeki birçok noktayı demir bariyerlerle dünden beri kapatıyor.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü de 8 Mart etkinlikleri kapsamında Beyoğlu ilçesinde saat 15.00’den tedbirlerin bitimine kadar trafiğe kapatılacak yolları duyurdu.

Trafiğe kapatılacak yollar şöyle: Taksim Meydanı (Büfeler Önü)-İstiklal Caddesine bağlanan yol, Refik Saydam Caddesi’nden Asmalı Mescit Caddesi’ne giriş-çıkış, Ensiz Sokak-İlk Belediye Caddesi kesişimi, Balo Sokak-Turnacıbaşı Caddesi kesişimi, Sadri Alışık Sokak-Atıf Yılmaz Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokak’tan İstiklal Caddesi’ne gidiş istikameti, Yeni Çarşı Caddesi-İstiklal Caddesi kesişimi Taksim Tünel girişi İstiklal Caddesi istikameti.”

Alternatif güzergâhlar ise Gümüşsuyu Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Refik Saydam Caddesi, Sıraselviler Caddesi olarak belirlendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu