Güncel

Taksim’e destek Bursa semtlerinde yükseliyor

Bursa: Taksim direnişin 6. gününde Teleferik halkı da destek yürüyüşü. Akşam saat 22.00’da Akçağliyan Cemevi yanında toplanan halk buradan “Her yer Taksim, her yer direniş” pankartı açarak “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Faşizme karsı tek yol devrim”, “Susma, sustukça sıra sana gelecek”, “Hükümet istifa”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Katil devlet hesap verecek” vb. sloganlar eşliğinde Teleferik meydanına yürüdü.

Burada yapılan ajitatif konuşmalarla halkı eyleme destek vermeye çağırışı yapıldı. Buradan halk yine Zümrütevler Caddesini trafiğe kapatarak bir süre yürüdü. Yürüyüş esnasında halkın üstüne bir sürücünün araba sürmesi gerginliğe yol açtı.

Kitle aracı darp etti. Sürücünün linç edilmesini yine halk engelledi. Tekrar cemevi yanına gelerek, Mesken Meydanında 3 Haziran akşamı için eylem çağırışı yapıldı.

Yine okurlarımızdan öğrendiğimiz kadarıyla 2 Haziran günü Bursa’nın Kemalpaşa ve Gemlik ilçelerinde yüzlerce kitle tarafında yürüyüş eylemleri ve basın açıklama eylemleri gerçekleştirilmiştir.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu