Gençlik

Tarsus’ta YDG’lilere ve YDG okurlarına polis baskısı

Mersin YDG: Mersin’den alışkın olduğumuz polisin ajanlaştırma ve yıldırma çalışmalarına şimdilerde de Tarsus da karşılaşmaya başladık.

Geçtiğimiz haftalarda TMŞ polisleri tarafından YDG faaliyetçilerinin ve hem Özgür Gelecek gazetemiz okuru hem de YDG okuru olan birçok arkadaşımızın ailesi aranarak “sohbete” alındı. Yine bazı okurlarımızın da çalıştıkları iş yerlerine sivil polisler tarafından gidilerek, okurlarımızın işten atılmaları istendi.

Devletin bu ajanlaştırma ve devrimci mücadeleden uzaklaştırma çabaları sonrasında bir YDG faaliyetçisinin evi aranarak babasının TEM Şubeye gelmesi gerektiğini söylemiş ve konuşma sırasında Tarsus da iki kişinin üzerine yoğunlaştıklarını belirterek yaptıkları yasadışı işlerde ne kadar rahat olduklarını gösterdi. Yine kendisini Mehmet komiser olarak tanıtan bir kişi de “0505 352 58 38” numaralı telefonunu vererek ne olursa olsun “yardıma” hazır olduklarını söyledi.

TMŞ’de polis, arkadaşlarımıza Amed’deki konferansa ve yaptığımız bölgesel divan toplantısına giderken çekilen fotoğrafları gösterip başka başka YDG faaliyetçilerinin de isimlerini vererek bu kişilerden uzak durmaları gerektiğini arkadaşlarımıza beyan etti.

Devlet yıllardır yaptığı gibi yine yürüttüğümüz demokratik, meşru mücadelemizi terörize etmeye çalışıyor. Faaliyet yürüttüğümüz birçok alandan da aşina olduğumuz bu gibi durumlar biliyoruz ki mücadelemiz başarıya ulaşıncaya kadar devam edecek, ancak bu zamana kadar devletin bu çalışmalarından kaynaklı ne geriledik ne yolumuzdan döndük, bundan sonra da bu çalışmalar bizi yolumuzdan çeviremeyecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu