GüncelManşet

(Yenilendi) TC askeri Mehser Köyü’nde!

 

H.Merkezi: Meyser Köyü’nün boşaltılmasına ilişkin görüşmeler devam ederken bölgeye HDP Milletvekilleri Hasip Kaplan, Gülser yıldırım, Mülkiye Birtane, Nazmi Gür ve Avrupa Parlementosu Milletvekili Feleknas Uca’da geldi. Milletvekilleri ve Jandarma arasında görüşmeler devam ediyor.

Mehser köyünü ziyaret eden HDP Milletvekileri yaptıkları görüşme sonrasında, jandarma, köy halkının rahatsız olduğunu iddia ederken, köyden sınıra doğru yapılan gidişlerin kendilerinin güvenlik sıkıntısı yarattığını, bunun için örüşmeye geldiklerini belirtti.

Vekiller burada kalmaya devam edeceklerini, sadece daha dikkatli olması gerekiğini belirten bir bilgilendirmede bulundu.HDP’li vekilleri, yaptıkları açıklamadan sonra köydeki ziyaretlerine devam etti.

15.00: IŞİD’in Kobanê kuşatması ile birlikte sınırda başlayan nöbet Türk devleti tarafından bastırılmak istenmektedir. Kobanê kuşatmasına paralel olarak Türkiye sınırlarında da Kürt halkına dönük saldırıların başladığı Suruç’ta gerginlik devam ediyor. Kobanê’de çatışmalar devam ederken Türk devleti sınırda bulunan köyleri boşaltmak istiyor. Sınır nöbetlerinin en kalabalık olduğu Meyser Köyü’nde an itibari ile TC askerlerinin köye geldiği bilgisi elimize ulaştı.

Bölgede bulunan muhabirimizin verdiği bilgilere göre Meyser Köyü’ne saat 15.00 itibari ile TC Ordusu tanklarla giriş yaptı. Köyü boşaltmak isteyen ordu güçleri ile halkın oluşturduğu bir heyet arasında görüşmeler devam ediyor.

Halk sınır nöbetinden vazgeçmek istemezken jandarma ise bölgeyi kuşatma altına alarak boşaltmak istemektedir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

 

IMG 5639

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu