Güncel

TC sağlık emekçilerini katlediyor

İstanbul: Türkiye Kürdistan’ında devame den OHAL ve katliamlarda görev yapan Sağlık emekçilerine dönük Özel Harekat polislerinin saldırısı ve katliamı SES Bakırköy Şube tarafından Doktor Sadi Konuk Devlet Hastahanesi’nde gerçekleştirilen basın açıklaması ile protesto edildi.

SES Şube Bakırköy Şubesi eylemde, Beytüşşebap’ta katledilen SES üyesi ambulans şoförü Şeyhmus Dursun’u da andı. “Artık yeter savaşa inat barış hemen şimdi” yazılı pankart açan sağlık emekçileri “Sağlığımıza sahip çıkıyoruz” dedi.

SES adına açıklama yapan Bakırköy Şube Eşbaşkanı Nuran Güngör, AKP’nin 7 Haziran seçimlerini kaybetmesinin ardından devletin başlattığı savaşa tepki gösterdi. Güngör, “Savaş koşullarında bile sağlık kurumlarının ve sağlık emekçilerinin dokunulmazlığı olmasına rağmen başta Nusaybin, Cizre, Silopi, Van, Bitlis, Tatvan, Silvan, Şemdinli, Sur, Yüksekova, Beytüşşebap olmak üzere bir çok il ve ilçede tehdit ediliyor, darp ediliyor hatta öldürülüyoruz” dedi.

Devlet işkencesine maruz kalan sağlık personellerini hatırlatan Güngör, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Beytüşşebap’ta ambulans şoförü Şeyhmus Dursun’un ölümünün ardından yaptığı açıklamaya değinerek, Bakanın sorumluluğu üzerinden atmaya çalıştığını söyledi.  Açıklamanın ardından eylem sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu