Kadın

Tecavüz girişimine kadınlardan tepki!

10 Mart günü Mis Sokak’ta yaşanan ve 6 erkeğin bir kadına cinsel saldırıda bulunması, bu gün gerçekleşen bir basın açıklamasıyla protesto edildi. Özgür Genç Kadınlar tarafından yapılan basın açıklaması, olayın olduğu bölgede, Mis Sokak girişinde gerçekleştirildi.

“Jin jîyan, Azadî”, “Tecavüzcü devlet hesap verecek” vb. sloganların atıldığı basın açıklamasını, Ekim Çapartaş okudu. Okunan metinde; olay sırasında oradan geçmekte olan bir arkadaşlarının olaya müdahale ettiğinin ancak saldırganlar tarafından darp edildiğinin altı çizilerek, “Polis’in uyumayan gözü” olarak tanımlanan MOBESE’lerin kadınların güvenli gezmesini bile sağlamıyorsa neden var olduğu soruldu.

Onlarca insanın gözü önünde saldırıya uğrayan kadından ise hala haber alınamadığı belirtilen basın açıklamasında “bizler her zamanki gibi üzgün değil, öfkeliyiz diyerek bu saldırıyı kınıyor ve tüm tecavüzcülerden, tecavüze sessiz kalıp ortaklık edenlerden ve tecavüzcüleri serbest bırakanlardan hesap soracağımızı vurguluyoruz” denildi.


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu