Güncel

Tekirdağ 1 Nolu’da Kaypakkaya anması

Mayıs ayı içinde İbrahim Kaypakkaya’yı anıyoruz. Biz tutsak Partizanlar olarak bu vesile ile çeşitli etkinlikler düzenledik. İlk olara şehit ve tutsak ailelerine ve demokratik kitle örgütlerine önder yoldaşın ardılları olarak kart gönderdik.

18 Mayıs günü hapishanede iki ayrı anma etkinliği düzenledik. İlk etkinliğimiz Kaypakkaya’yı anmak için MKP’li dostlarla organize edildi. Program saat 14.00’te ıslık ve alkışlarla başladı. Ardından “İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür”, “Şehîd namirin” sloganları atıldı. Ardından ise saygı duruşu ile birlikte anma metni okundu ve marşlar da söylendi.

Ardından saat 18.00’de 18 Mayıs şehitleri İ. Kaypakkaya, H. Karer, F. Kurtay, E. Anyık, N. Öner, M. Zengin’i anma programı düzenledik. Bu program PKK; MKP ve bizim ortak anmamızdı. Sloganlar atıldı ve marşlar söylendi.

Ayrıca biz Tutsak Partizanlar olarak “Kaypakkaya’nın çizdiği 42 yıl önce çizdiği güzergah bugün Türk, Kürt ve çeşitli milliyetlerden işçi ve köylülerin emperyalizme ve Türk hakim sınıflarına karşı birleşik mücadelesinin başarıya ulaşmasının koşuludur” denilen metni dolaşıma soktuk.

 

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishaneden Tutsak Partizanlar

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu