Emek

Teknopark işçileri zaferi kutladı

H.Merkezi: 28 Aralık tarihinden bu yana direnişte olan Teknopark İstanbul İnşaatı işçileri, direnişlerinin kazanımla sonuçlanmasını kutladı.

Teknopark işçileri aylarca maaşları alamadıkları için 28 Aralık’ta direnişe geçmişlerdi. Direniş boyunca tehditlerle, polis terörüyle, gözaltılarla sindirilmeye çalışılan Teknopark işçilerinin 22 Ocak’ta imzaladıkları protokolle talepleri karşılandı ve direnişleri zaferle sonuçlandı. İşçiler zaferi yaptıkları yürüyüşle kutladı.

 

“Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır”

İşçiler 7 Ocak’ta Kadıköy Kiliseden Eminönü İskelesine yürüdüler. İskelede yaptıkları basın açıklaması ile zaferlerini duyuran işçiler halaylarla da zaferlerini kutladılar.

İskelede işçiler adına basın açıklamasını okuyan Burçin Kuz; “28 Aralıkta yaptığımız basın açıklamasında, fiili-meşru mücadele yolunu seçerek projenin sahiplerinin yakasını bırakmayacağımızı ilan etmiştik. Ücretlerimiz ödeninceye kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi, hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı pek çok kez gösterdik” dedi. Konuşmasının devamında polis, zabıta aracılığıyla her türlü baskı kullanılarak sindirilmeye çalışıldıklarını belirten kuz; “En meşru hak olan ücret hakkının bile direnmeden kazanılamayacağını gördük! Ama bu süreçte tek başına olmadığımızı da, sınıf dayanışmasının en güzel örneklerini yaşayarak gördük” dedi. Kuz örgütlü mücadeleye devam edeceklerini vurgulayarak, direnişe destek verenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Basın açıklamasının ardından işçiler çektikleri halaylarla zaferlerini kutladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu