Dünya

Televizyon kanalları Efrîn için ortak yayın yapacak

Stêrk TV ve Medya Haber TV, Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı “Efrîn İçin Büyük Ulusal Yardım Kampanyası”na destek için yarın ortak yayın gerçekleştirecek.

H. Merkezi: Stêrk TV ve Medya Haber TV, Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı “Efrîn İçin Büyük Ulusal Yardım Kampanyası”na destek için yarın ortak yayın gerçekleştirecek. Gün boyu sürecek yayınlar kapsamında saat 18.30 itibarıyla Efrîn için bağış telefonları alınacak. Heyva Sor ve televizyon yetkilileri kampanyaya güçlü katılım çağrısında bulundu.

 

Heyva Sor, internet sitesinde Efrîn kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Heyva Sor a Kurdistanê, daha önce Efrîn halkı için maddi yardım kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyada toplanan maddi yardım Efrîn’deki hastanelere ilaç, sağlık malzemeleri ve tıbbi cihaz alımı için kullanıldı. Devam eden bu kampanyamızın temel amacı Efrîn’den göç edip Şehba bölgesine sığınan yüzbinlerce Efrînlinin temel yaşam ihtiyaçlarını gidermek için acilen yardım gönderilmesidir.

 

“Yüzbinlerce Efrînliyi yalnız bırakmayalım”

Yardım kampanyamız, Avrupa ve İskandinavya’daki tüm ülkeler ile Japonya, Avusturalya, Amerika ve Kanada’daki Kürt yardım kurumlarıyla birlikte maddi yardım toplanması şeklinde yürütülecektir. Türk devleti ve çetelerinin barbarca saldırıları ve işgali nedeniyle göç etmek zorunda bırakılan yüzbinlerce Efrînliyi yalnız bırakmayalım. Yardımlarınızı zaman kaybetmeden Heyva Sor a Kurdistanê üzerinden halkımıza ulaştıralım. Heyva Sor a Kurdistanê, yardımlarınızı zamanında yerine ulaştırmak için tüm hazırlıklarını tamamlamış, yapacağınız yardımlarınızı bekliyor.”

 

“Ahlaki sorumluluk olarak yardım eli uzatın”

Tüm Kürtler ve dostlarına kampanyaya aktif olarak destek vermeleri çağrısında bulunan Heyva Sor, “Kobanê, Şengal ve Bakurê Kurdistan’da Türk devletinin viran ettiği Kürt yerleşim alanlarındaki halkımız için yürüttüğümüz yardım kampanyalarına katılmayı nasıl büyük bir sorumluluk ve ahlaki bir görev olarak gördüyseniz, Efrîn’deki halkımıza da aynı sorumluluk ve ahlaki bilinçle sahip çıkın ve tüm imkanlarınızla yardım elinizi uzatın” dedi.

Heyva Sor, Kampanya kapsamında Efrîn’e şu ana kadar 250 bin Euro’luk sağlık ve tıbbi malzeme, 15 bin 200 paketlik, her biri 53 kilodan oluşan gıda ve yaşam malzemesi, Nisan ayının başında 26 kamyon malzeme, geçen hafta da 2 kamyonluk sağlık ve temizlik malzemesi ulaştırmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu