Emek

Temel tüketim maddelerine yapılan zamlar geri alınsın

H.Merkezi:Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şubesi temel tüketim maddelerine yapılan zamları protesto etmek için bugün (16 Ocak) bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

SES üyeleri İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Mono Blok bölümü önünde “Temel Tüketim Maddelerine Yapılan Zamlar Geri Alınsın! Maaşlara Zam Yapılsın!” pankartı açarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması boyunca “Zam zulüm işkence işte AKP”, “Sefalete teslim olmayacağız”, “Doğalgaza zam geri alınsın” gibi sloganlar atıldı.

SES üyeleri adına basın açıklamasını okuyan SES Aksaray Şube Başkanı Ersoy Adıgüzel zamlara karşı birlikte mücadele çağrısı yaptı. Adıgüzel konuşmasında; “2012 yılında mütemadiyen devam eden doğalgaz, elektirik, akaryakıt ve daha birçok temel tüketim maddesi zamlarıyla baş etmeye çalışırken, 2013 yılının ilk günü gözlerimizi yine zamlara açtık.” dedi. Bu zamların başlangıç olduğunu hükümetin içeride ve dışarıda savaş politikalarını sürdürmekte olduğunu, hükümetin ülke ekonomisinden oldukça yüklü bir payı silahlanmaya ayırdığını ve bu savaş harcamaları için en temel tüketim maddelerine zam yaptığını vurguladı. Adıgüzel ‘hakverilmez alınır’ şiarıyla zamlara karşı birleşik mücadele örme çağırısı yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu