Manşet

Kazova işçileri direnişe başladı

İstanbul: Kazova Trikotaj’da çalışıp, 31 Ocak tarihinde, 4 aylık maaşları, mesaileri, ikramiyeleri, kıdem ve ihbar tazminatları işveren tarafından gasp edilerek işten çıkarılan Kazova işçileri bugün(27 Şubat) Şişli’de Kazova Tekstil Fabrikası önünde basın açıklaması yaparak, direnişe başladıklarını duyurdu.

“Kazova Tekstil Patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu’ya Haklarımızı Yedirmeyeceğiz” yazılı pankart açılan eylemde sık sık “Direne direne kazancağız”, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganları atıldı.

İşçiler adına basın açıklamasını Serkan Gönüş okudu. Gönüş konuşmasına 90 işçinin gerekçe gösterilmeden ve hiçbir hakları verilmeden işten atıldığını belirterek başladı. Kazova patronlarının karşılarına çıkamadıklarını vurgulayan Gönüş; “Bizler Kazova Trikotajdan atılan 90 işçi olarak; emeğimizin karşılığını alabilmek için hukuk yolu başlattık ve hergün adliyelerde, çadırlarda, eylemlerde Kazova Trikotaj Patronlarının karşısında direniş başlatıyoruz. Emekten yana olan bütün dostlarımızı bize omuz vermeye çağırıyoruz” dedi. Gönüş son olarak, haklarını alana kadar her Çarşamba günü saat 13.00’da fabrika önünde eylem yapacaklarını söyledi.

Basın açıklamasının ardından halaylarla eylem son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu