Emek

THY’de kazanım sürüyor

H. Merkezi: Grev yasağına karşı çıktıkları gerekçesiyle işten çıkarılan 305 işçinin davasında 15 işçinin davasında işe iade kararı verildi. Böylece işe iade kararı verilen THY işçisi sayısı 83’e yükselmiş oldu.

Grev yasağına karşı çıkarak bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştiren THY ve Teknik AŞ işçilerinden 305 işçinin işten çıkarılması ile başlayan THY direnişinde işçilerin açtıkları davalar direnişin lehine sonuçlanmaya devam ediyor.

Bakırköy 14. İş Mahkemesi’nde görülen 15 işçinin davasında mahkeme heyeti, bilirkişi heyetinin raporuna dayanarak işçilerin işe iadesine karar verdi. Böylece sürdürülen davalardan 83 işçi hakkında işe iade kararı verilmiş oldu.

 

Hava-İş’ten THY patronuna çağrı

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hava-İş Sendikası, THY patronuna bu tutumundan vazgeçmesi ve toplu iş sözleşmesi masasına oturması çağrısında bulundu. Sendika son olarak “Eğer işveren uyuşmazlığı derinleştirmeye yönelik bir politika izlerse sendikamızın yanıtı da en kısa sürede kurullarını toplayarak Grev Hakkının kullanılması sürecini ortaya koymak olacaktır” diyerek uyarıda bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu