Emek

THY’ye sendika girecek başka yolu yok (videolu haber)

İstanbul: Grev yasağını protesto ettikleri gerekçesiyle işten çıkarılan ve direnişe geçen THY işçileri direnişin 103. Gününde taksim THY satış ofisi önünde eylem yaptı. Sendikal Güç Birliği’nin de katıldığı eylem saat 14.00 da başladı.

“Birlik mücadele zafer, ölmek var dönmek yok” sloganlarının atıldığı eyleme birçok kurumda destek verdi.  DERİ İŞ, TÜMTİS gibi sendikal güç birliği bileşeni olan sendikaların kendi flamalarıyla katıldığı eyleme birçok devrimci, demokrat kurumun yanı sıra DDSB’de destek verdi.

THY satış ofisi önünde yapılan konuşmalarda ilk olarak Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin AKP’ye diz çökmedikleri için bugün burada olduklarını belirterek direnişimiz ilk günkü kararlılığıyla devam ediyor ve edecek ta ki kazanana kadar dedi.

Daha sonra Sendikal Güç Birliği adına konuşan Mustafa Türker ise sendikal güç birliğinin direnişlerde olan önemine vurgu yaparak diğer tüm kurumları da direnişlere destek olmaya çağırdı.

Yapılan konuşmaların ardından işçiler direniş sürecinde besteledikleri marşları ve türküleri söylediler.

Direnişte olan DHL işçilerinin de direnişe, zafere ve sınıf dayanışmasına vurgu yapan dövizlerle, TÜMTİS flamalarıyla katıldığı eylem sloganlarla son buldu.

Özgür Gelecek gazetesi olarak bizimde direnişlerini takip ettiğimiz THY işçileriyle röportaj yaptık.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu