GüncelManşet

Til Temir’de intihar saldırısı:15 kişi yaşamını yitirdi

H. Merkezi: Rojava’nın Cizire Kantonu’na bağlı Til Temir’de patlayıcı yüklü 3 kamyonla eş zamanlı olarak 3 ayrı yerde intihar saldırısı düzenlendi.

İntihar saldırılarının halk pazarı, hastane önü ve çarşı merkezinde gerçekleştiği aktarıldı. Saldırılar sonucu sivil halktan yaşamını yitirenlerin ve yaralananların olduğu kaydedildi. Yaralılar Qamişlo, Hesekê ve Serêkaniyê nakledildi.

Son belirlemelere göre 15 kişi yaşamını yitirdi

Til Temir kentinde dün gerçekleştirilen 3 ayrı bombalı saldırıda 15 kişinin yaşamını yitirdiği, 69 kişinin ise yaralandığı belirlendi.

Cizîr Sağlık Konseyi Başkan Yardımcısı Silêman Ehmed, dün Til Temir kentinde dün 3 ayrı yerde gerçekleştirilen bombalı saldırılar sonucunda yaşanan can kayıpları ve yaralıların durumuna dair bilgiler verdi. Silêman, saldırılarda 15 sivilin yaşamını yitirdiğini ve 69 sivilin de yaralandığını söyledi. Yaralıların 25’inin Dirbêsiyê, 31’inin Serêkaniyê, 7’sinin Hesekê, 5’inin Qamişlo ve 1’inin de Amûdê hastanesinde tedavi altına alındığını kaydeden Silêman, 29 yaralının da tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini ve 40 yaralının tedavisinin halen devam ettiğini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu