GüncelManşet

TKEP/L savaşçısı Taylan Demircioğlu Efrîn’de ölümsüzleşti

H.Merkezi: TKEP/L savaşçısı Kenan Aktaş (Taylan Demircioğlu), Efrîn direnişinde ölümsüzleştiğini duyurdu.

TKEP/L Rojava Komutanlığı, savaşçısı Kenan Aktaş’ın (Taylan Demircioğlu) Efrîn savunmasında ölümsüzleşti.

Yapılan yazılı açıklamada, “Taylan Demircioğlu (Kenan Aktaş) yoldaş Efrîn’de kahramanca savaşarak toprağa düştü. Taylan yoldaş Efrîn savaşının ilk günlerinden beri oradaydı. Başında bulunduğu füze birimiyle düşmana etkili darbeler vurdu. Yine bir operasyon sırasında hava saldırısı sonucu BÖG ve YPG’li 4 yoldaşı ile birlikte ölümsüzleşti” denildi.

TC’nin işgal saldırısına karşı Erfin’de büyük bir direniş ortaya konulduğunu kaydeden TKEP/L açıklamasında, “Devrim güçleri, Afrini istilaya kalkışan bu barbar güçler karşısında, yiğit Afrin halkıyla birlikte destansı bir karşı koyuş sergiliyor. Düşmanın yönelip de direnişle karşılaşmadığı tek bir köy, içinde rahat nefes aldığı, karşı koyuşla karşılaşmadığı tek bir belde yoktur!

Afrin, Rusyası’ndan ABD’sine kadar neredeyse dünyanın bütün gerici güçlerinin desteklediği bu vahşi istila girişimine karşı direniyor” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Açıklamada, “Böylesine acımasız vahşi bir saldırı karşısında, verdiği büyük kayıplara rağmen Afrin ve Rojava Halklarının sergilediği örgütlü, yiğit tavır, başlı başına Rojava’da yaratılan değerlerin ve DEVRİMin ispatıdır” dedi.

 

“Mücadele pratiği ile hep ileriye doğru yürüdü”

Kenan Aktaş’ın çocukluğundan beri mücadelenin içinde olduğunu belirten TKEP/L açıklamasının devamında, “Taylan Yoldaş, çocukluğundan beri mücadelenin ve Leninist geleneğin içindeydi. Her yönden gelişti, kavgasını büyüttü ve Leninist Gençliğin önderlerinden biri konumuna geldi. Mücadeleye bağlılığı, teorik birikimi ve sürekli gelişip, derinleşerek büyüttüğü öncü kadro kişiliği, elinin değdiği bütün alanlarda unutulmaz izler bıraktı. Hiç durmadı. Son olarak görev aldığı askeri alan örgütlülüğümüzde bir yandan pratik olarak kendini geliştirip uzmanlaşırken, diğer yandan bu alanda karşımıza çıkan sorunların aşılmasına büyük katkılar sundu. Çok yönlülüğü ve devrimci yaşam tarzındaki ısrarlı, tavizsiz tutumu çevresindeki yoldaşlara her zaman örnek oldu” dedi.

Aktaş’ın mücadelesini zafere taşıyacakları sözünü veren TKEP/L, açıklamasında şunları kaydetti.

“Taylan yoldaş, yaptıkları ve yarattıkları ile devrim yürüyüşümüze büyük katkılar sundu. Bir bütün olarak mücadele pratiği ile hep ileriye doğru yürümeyi ve yürürken taşıdığı umudumuzun kızıl bayrağını yere düşürmemeyi başardı. Şimdi o bayrak Leninist gerillanın ellerindedir”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu