GüncelManşet

TİKKO Rojava “Yurdal, Sefkan, Ünal yoldaşlar özgürlük idealimizdir”

H. Merkezi: Desim’de şehit düşen 3 halk savaşçısının anısına TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı da bir açıklama yaparak “Yurdal, Sefkan, Ünal yoldaşlar özgürlük idealimizdir. Halk savaşçıları ölümsüzdür” dedi.

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) Rojava Komutalığı Şahverdi şehitleri için bir açıklama yayınladı. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamada “Tarih boyunca hiç bir zorba devlet mazlumların özgürlük düşünü söndürememiş, yürüyüşünü durduramamıştır. Tarihin mezarlığına gömülen tüm zorba devletler gibi faşist TC devleti de yıkılıp yok olmaktan kurtulamayacaktır” denildi.

Saldırganlık ve haydutluğu ne kadar barbarca olursa olsun hiç bir faşist güç gerillanın yürüyüşünü ve özgürlük düşünü yok edemeyecektir Hiçbir faşist saldırganlık suyunu alan çeliği kıramayacaktır” diyen Rojava Komutanlığı açıklamasını “Çünkü, çelik suyunu özgürlük tutkusundan ve kurtuluş idealinden almıştır. Çelik gerilladır. Çelik, TKP/ML önderliğinde savaşan kahraman emekçi halkımızdır” şeklinde sürdürdü.

 

“Faşist budalalar fena yanılıyor”

Gerilla, emekçi halkımızın özgürlük ve gelecek umududur. Gerillanın hesap sorucu adalet eylemleri Suruç’tan Ankara’ya, Cizre’den Lice’ye çoğalarak büyüyor. Büyüyen demokratik halk devrimi yürüyüşü zalimlere korku salarken mazlumlara büyük umut olmaktadır” diyen Rojava Komutanlığı bu umudu sahiplendiğini vurgulayarak “Bedel ödeyerek
büyüyen ve çoğalan devrim bizimdir
” dedi ve 3 gerillanın ölümsüz olduğunu söyledi.

Onları öldürdüğünü sanan onları mezarlıklarda aramamızı bizden bekleyen faşist budalalar fena halde yanılıyor. Kızıl bayrağı ellerinden düşürmeyen Mercan şehitlerimiz yanımızda saflarımızda yüreğimizdedir. Tükenmeyen bilincimizde ve bitmeyen kavga
türkülerimizdedir
” diyen Rojava Komutanlığı açıklamasını “İdeallerimizin gerçekliği olan gerillalar ölümsüzdür” sözleriyle sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu