Güncel

TKMP Tekirdağ F Tipi’nde yaşananları protesto etti

İstanbul: Hapishanelerde yaşanan hak ihlalleri ve fiziki saldırılar gün geçtikçe daha da artıyor.

Özellikle yurtsever tutsakların açlık grevlerinin ardından hapishanelerde artan saldırılar tutsaklarda fiziki rahatsızlıklara neden olurken keyfi uygulamaları ile tutsakların en doğal ve demokratik hakları da gasp ediliyor.

Bu hapishanelerden birisi de Tekirdağ’dır.

Tekirdağ 1 ve 2 No’lu hapishanelerde yaşanan ssaldırılara ilişkin 22 Şubat günü bir Takirdağ1 No’lu F tipi hapishanesinde giden TKMP (Tecrite karşı Mücadele Platformu) bileşenleri hapishane önünde bir eylem gerçekleştirerek yaşanan saldırıları protesto etti.

Tecrite son yazılı pankart açan kitle burada “devrimci tutsaklar onurumuzdur” yaşasın devrimci dayanışma”, “insanlık onuru işkenceyi yenecek” vb. sloganlar attılar. Eylem sırasında ring aracı ile hapishaneye geçen tutsakların aracın pencerelerinden el sallamaları ve zafer işareti yapmaları dikkat çekti.

Sloganların ardından burada TKMP adına açıklama yapan Esra Çakmak; “Tutsakların f Tiplerinde sadece 1 günü yani olağan günü bile insanlıkdışı uygulamalara, tecrite baskıya yani faşizmin insan onuruna her düzenlediği saldırıya direnmekle geçiyor.” dedi. Tutsakların sesi olmaya devam edeceğiz diyen Çakmak; tutsakları yalnızlaştırmanın, sindirmenin nafile olduğunu belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu