Güncel

TKP/ML TUTSAKLARI | “Denizdeki bir damla büyüyor, direnişe ses olalım!”

Leyla Güven’in başlattığı ve PKK/PAJK tutsaklarının devamında katıldığı süresiz açlık grevine destek için dayanışma kartları, fakslar yollayan ve ayrıca destek açlık grevi yapan TKP/ML dava tutsakları bir açıklama yaparak tüm duyarlı kesimleri bu direnişi sahiplenmeye çağırdı

H.Merkezi: Leyla Güven’in başlattığı ve PKK/PAJK tutsaklarının devamında katıldığı süresiz açlık grevine destek için dayanışma kartları, fakslar yollayan ve ayrıca destek açlık grevi yapan TKP/ML dava tutsakları bir açıklama yaparak tüm duyarlı kesimleri bu direnişi sahiplenmeye çağırdı. TKP/ML dava tutsakları adına Bakırköy Kadın Hapishanesi’nden Hiyem Yolcu’nun mesajı şöyle:

‘Denizde bir damla olduğumun farkındayım’ mütevaziliğiyle Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kalın duvarlarını yıkmak ve sessizliği kırabilmek için Leyla Güven 45 gündür bedenini açlığa yatırmış durumdadır. ‘Denizdeki bir damla’, PKK/PAJK tutsaklarının bir kısmının eylemlerini süresiz-dönüşümsüz açlık grevine çevirmeleriyle, birçok ilde yapılan destek eylemleriyle büyüdü-büyüyor. Tam da bu nedenle toplu gözaltılar yapılıyor, eylemlere saldırılıyor.

Fakat tecrit duvarını yıkmak, siyasi operasyonları sonlandırmak ancak ve ancak bu direnişin dışarı ve her tarafta güçlü bir şekilde sahiplenilmesiyle olacaktır.

Leyla Güven’in, Sayın Öcalan üzerindeki tecriti kırmak, yargılayanları yargılamak için başlattığı ve gittikçe büyüyen bu eylemin taleplerini sahiplendiğimizi tekrar belirtiyor ve duvarın dışındaki tüm yoldaşlarımı ve halkımızı bu sessizliğin kırılması, tecritin yıkılması için süren direnişe ses olmaya, bu sesi büyütmeye çağırıyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu