Manşet

Militanlar 40. ölümsüzlük yılında KAYPAKKAYA’yı andı!

Elimize E posta yoluyla ulaşan haberi haber değeri taşıdığı için olduğu gibi yayınlıyoruz!

  Partimizin kurucu önderi Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın 40. ölümsüzlük yılı nedeniyle TKP/ML militanları bir eylem gerçekeştirdi.

 Kaypakkaya yoldaşın katledilişinin 40. yılında partimizin çağrısına yanıt olan militanları tarafından  “Nerede direniş ve mücadele varsa Kaypakkaya orada yaşıyor, savaşıyor” şiarıyla illegal kitle çalışmaları yürüttü, eylemler gerçekleştirdi.

 Mayıs ayı içerisinde başta kurucu önderimiz İbrahim Kaypakkaya yoldaş olmak üzere 40. ölümsüzlük yılında A. Muharrerem Çiçek’i, Meral Yakar’ı, Ali Haydar Yıldız’ı anmak üzere hazırlanan “And olsun ki adınızı, şan olsun ki andınızı yaşatacağız/ TKP/ML TİKKO” şiarının yer aldığı afişler yaygın şekilde yapılmıştır.

 Mayıs ayı ortalarında ve sonlarına doğru 1 Mayıs Mahallesi’nde örgütlenen iki ayrı eylemde afişler yaygın şekilde mahallenin çeşitli noktalarına yapılmıştır.

TKP/ML TİKKO imzalı afişlerin yapılmasının ardından militanlarımız 18 Mayıs Caddesi üzerinde 10’nu aşkın aracı durdurarak kontrol ve denetim yapmışlardır. Militanların talimatlarına uymayan bir araca ise uyarı ateşi açılmıştır.

TKP/ML militanları Kaypakkaya’ya ve tüm şehitlerimize atfettikleri bu eylemi “Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO, TMLGB” sloganını haykırarak sonlandırmışlardır.

Militanlarımızın eylemi sonlandırmasının ardından düşman çok sayıda zırhlı aracı ve sivil polisiyle mahallede abluka kurmuş, ara sokaklara konumlanmış ve konumlanışlarını aynı düzeyde bir sonraki gün de sürdürmüştür.

Gülsuyu Mahallesinde de önder yoldaşın katledilişinin 40. yıl afişleri yoğun bir şekilde yapılmıştır.

Uzun süren bu çalışma, mahallenin hemen hemen bütün noktalarında ve merkezi noktalarında yapılmış, militanlarımız güvenli bir şekilde çekilmiştir.

 Sarıgazi’de Kaypakkaya yoldaşın katledilişiyle ilgili afişler Sarıgazi merkezde ve Samandıra Akpınar Mahallesi’nde yaygın şekilde yapılmıştır.

 Gebze Ulaştepe’de Kaypakkaya’nın anılması temelinde yapılan illegal afiş çalışması sırasında düşmanın yönelimi boşa çıkarılmış, militanlarımız güvenli şekilde çekilmişlerdir.

 Gazi’de, Nurtepe’de partimizin 41. kuruluş yıldönümü vesilesiyle yapılan yazılamaların yanı sıra katledilişinin 40. yılı nedeniyle illegal afişler yapılmış, Altınşehir’de afiş çalışmaları güvenlikli şekilde yapılmıştır.

 Bizler bir kez daha Kaypakkaya yoldaş şahsında şehitlerimizin ideallerine bağlılığımızı yineliyor, partimizin önderliğinde savaşı ve mücadeleyi büyüteceğimizi haykırıyoruz.

 Şan Olsun Partimizin 41. Savaş Yılına!

 40. Ölümsüzlük Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Yaşıyor, Savaşıyor!

 Yaşasın Partimiz TKP/ML, Halk ordusu TİKKO, Gençlik Örgütümüz TMLGB

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu