Güncel

TMMOB torba yasayı protesto etti

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB)’ni tasfiyeyi de amaçlayan torba yasa bugün(12 Ocak) Taksim’de yapılan yürüyüş ile protesto edildi.

İstanbul Barosu, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odası, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası ve TMMOB il koordinasyon kurulu’nun çağrısıyla yapılan eylem Galatasaray lisesi önünde başladı.

Ülkemize, Meslek odalarımıza, Geleceğimize TMMOB’a sahip çıkıyoruz” ve “TMMOB’ye dokunma!”  pankartlarıyla Taksim meydanına yürüyen kitle yol boyunca “AKP TMMOB’dan elini çek”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “TMMOB halktır, halk yenilmez” sloganlarını attı.

Taksim meydanına gelindiğinde ise meslek odaları adına İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu AKP’nin özelleştirme politikalarının karşısında hiçbir güç istemediğini ve bu kapsamda TMMOB’uda Torba yasa aracılığıyla tasfiye etmek istediğini belirterek; “Bu ülkenin geleceğini satma programı olan özelleştirme programları karşısında, bu ülkenin kaynaklarını, birikimlerini, insan emeğini, çevresini, doğasını, sağlık sistemini, barınma ortamını, bütünüyle uluslararası sermayeye peşkeş çekme iddiası içindeki AKP hükümeti buna karşı sokakta ve hukukta hak talep eden kamu çıkarlarını savunan kurumlara tahammül edemiyor. İşte bu kurumların başında da Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği geliyor.” dedi. Son olarak anti-demokratik uygulamalara karşı TMMOB’ ile yan yana omuz omuza duracaklarını vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu