Dünya

Tohum Kültür Merkezi 18. Genel Kurulunu Başarıyla Gerçekleştirdi…

ULM | 12-02-2013 | 1976 yılından beri Ulm alanında göçmenlerin ekonomik-demokratik –kültürel -sosyal haklarını savunan anti-emperyalist anti-faşist bir çizgiye sahip Tohum Kültür Merkezi 18.olağan kongresini çoğunluk üyelerinin katılımıyla 03.02.13 Pazar günü dernek binasında gerçekleştirdi.

   Açılış, saygı duruşu ve üye tespitinin ardından divan seçimi yapılarak kongreye başlandı. Eski Yönetim Kurulu bir yıllık faaliyet raporunu okuyarak genel dünyadaki sürece, Avrupa’daki yansımalarına ve ülkedeki gelişmelere vurgu yaparak örgütlü mücadelenin önemine vurgu yaparak görev ve sorumlulukların yerine getirilmesine değindi. Bir yıllık faaliyet dönem içinde Yönetim eksikliklerine vurgu yaparak özeleştirisel yanaştı. Üyelerdeki yetersizliklere vurgu yapılarak amacı ve hedefi önemli olan Tohumun demokratik bir kurum olarak görev ve sorumluluklarının yerine getirilmesinin aciliyeti ve önemine özel vurgu yaparak ATİF ve konfederasyon ATİK’ in önüne koyduğu görevleri aksatmaması gerektiğine değinilerek önümüzdeki sürecinde biz göçmenler ve demokrasi isteklilerine büyük görev ve sorumluluklar düştüğünün altı çizildi.

Birçok üyenin söz alarak hem kendi hem de Yönetim Kurulunun eksiklerine vurgu yapması olumlu bir çaba olarak değerlendirildi. Yeni sürece bu eksikliklerin giderilmesi hedefiyle hareket edileceğinin mesajı da verilerek konu gündemleri eski başkan tarafından toparlanarak eleştirilere yanıt verip eksikliklere bir kez daha vurgu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Faaliyet raporu oy birliğiyle onaylanarak eksiklerine karşın faaliyetlere onay verildi. Ardından mali durum tartışıldı. Çeşitli öneri ve eleştirilerden sonra mali noktada yapılması gerekenlere vurgu yapılarak bu gündemde onaylandı. Denetimin sözlü aktarımlarının ardından yapılan yeni Yönetim seçimlerine geçildi. Yeni Yönetim beş asıl iki yedek üyenin kendilerini önermesiyle oy birliği ile seçildi. Ardından üç denetim üyesi kendilerini önererek 18 yönetim organları belirlenmiş oldu. Ardından ATİF ve ATİK delegeleri tespit edildikten sonra iki arkadaşın yeni üye olma başvurusu ve dilek temenni bölümünde gelen yapıcı önerilerin ardından kongre sonuçlandı…

AHM-ATİK Haber Merkezi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu