Güncel

(video) TOMA ve Panzere Karşı İş Makinesi!

İstanbul: Taksim’den Dolmabahçe’ye sloganlarla inen ve Başbakanlık Ofisi’ne yürümek isteyen kitle ile polis arasında dün gece boyunca şiddetli çatışmalar yaşandı.

Gezi Parkı’nın yıkılmasına karşı yapılan eylemlerde polisin uyguladığı vahşeti, şiddetini ve Erdoğan’ı protesto eden kitle, sık sık “Tayyip İstifa” sloganlarını haykırdı.

Polis, kitleye gaz bombaları, TOMA’lar, Panzerler ve tazyikli ile saldırdı. Binlerce insanın katıldığı eylemlerde kitle, yol boyunca büyük barikatlar kurdu. Kitlenin direnişi ve ilerlemesi karşısında gaz sıkmaktan başka çare bulamayan polisin gaz bombaları tükendi.

Beşiktaş, Kabataş ve Barbaros Bulvarı’nda devam eden çatışmalarda yaralılar Ezmi Alem Valide Sultan Camii’nde tıp öğrencileri tarafından tedavi edildi.

Polis, yaralıların bulunduğu caminin duvarınada gaz bombası attı. Eylem boyunca hızını alamayan polis, evlerin içinede gaz bombası attı.

Çatışmalar sırasında kitle el koyduğu bir iş makinesiyle panzeri kovaladı. Epey hasar gören panzer çareyi bölgeden uzaklaşmakta buldu.

 

 

[widgetkit id=143]

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=oCGG-s4Y7GE&feature=share{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu