Güncel

“Toplantılarda önyargılarımızın yersizliğini gördük”

İstanbul: 2 haftada 1 gün yaptığımız gazete değerlendirmeleri bize birçok katkı sağlıyor. Gerek yoldaşlarımızın güncel politik konular üzerinde tartışma yürütmesi gerekse aldığımız görev ve sorumluluklarımızı yerine getirerek kendimizi disipline etmemizle bu katkı  ortaya çıkıyor.

Doğal muhabirlik tartışması yürüttüğümüz değerlendirmemizde herkesin bir haber yapması istendi. İlk önce içimizdeki önyargılar (yazamama, çekingenlik) ortaya çıksa da 2 hafta sonraki değerlendirmemizde yoldaşlarımız getirdikleri yazılarında aslında bu önyargıların yersiz olduğunu gösterdi.

Gazete değerlendirmemiz bizlere bir eğitim çalışması kadar katkı sağlıyor. Toplantımızda güncel politik konular ele alınıyor, tartışmalar yürütülüyor ve yazılar yazılıp haberler yapılıyor. Bu durum hem teorik düzeyde bizi geliştiriyor hem de pratik anlamda tecrübeli yoldaşlarımızdan fikir alışverişi yaparak edindiğimiz bilgi ve tecrübelerle yazılar yazıp haber yapabiliyoruz.

Böyle verimli geçen bir toplantımızda katılım anlamında yaşadığımız sıkıntı göze çarpmaktadır. Oysa çelişkileri olan yoldaşlarımızın tam da burada olmaları gerekirken değerlendirmenin yapılacağı gün herkesin “bir işinin çıkması” aslında çelişkileriyle yüzleşme korkusunun göstergesidir.

Oysa önder Mao’nun dediği gibi “Proleterya Partisi içerisindeki çelişkileri anca eleştiri-özeleştiri silahıyla çözüme kavuşturabiliriz.” Görüşlerini esas alarak mücadele ettiğimiz Mao Zedong’un bu konu hakkındaki sözüne biraz kulak vermeli, ders çıkarılmalıyız.

 

Sarıgazi’den bir Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu