GüncelUncategorized

TTB: Yaşanan ölümlerden AKP sorumludur

İstanbul: Türk Tabipleri Birliği (TTB) bugün (3 Haziran) Gezi Parkı’nda başlayan ve günlerdir birçok ilde devam eden olaylara ilişkin Cağaloğlu’ndaki İstanbul Tabipler Odası binasında basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında ilk olarak TTB Merkez Konseyi Başkanı Özdemir Aktan konuştu. Aktan konuşmasına, olaylara basının duyarsız kaldığına dikkat çekerek başladı. Aktan olaylarda birçok kişinin ağır yaralandığını ve binlerle ifade edilecek kadar yaralı bulunduğunu söyleyerek, “1 Mayıs’tan bu yana biber gazı bir silah gibi kullanılıyor” dedi. 1 Mayıs Mahallesi’ndeki eylem sırasında 1 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Akdağ, yaşananların silahsız bir tarafa silahlarla saldırılan bir savaş boyutuna ulaştığını belirtti.

Akdağ’ın ardından basın açıklamasını TTB adına Dr. Osman Öztürk okudu. Öztürk basın açıklamasında, ilk ölümün 1 Mayıs Mahallesi’nde 2 Haziran günü yaşandığını belirterek, “Sorumlular ‘üç bel çapulcu’ diyerek tahrik eden; bununlada yetinmeyip ‘yüzde elliyi evlerinde zor tutuyoruz’ diyerek iç savaş kışkırtıcılığı yapan siyasi iktidardır” dedi. Öztürk konuşmasının devamında polis şiddetine karşı hekimler olarak ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, “hekimlik hizmetini acil durumlar için yoğunlaştıracağız” dedi. Öztürk konuşmasını ülke çapında şiddetin durması için eylem yapacaklarını ve buna diğer emek güçlerinide dahil etmek istediklerini belirterek bitirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu