GüncelManşet

Tüm kentte polis terörü: Erzurum’da 60’ı aşkın HDP ve DBP’li gözaltında

H. Merkezi: Kongre öncesi HDP’ye dönük operasyonlar devam ederken, polis terörünün adreslerinden biri de Erzurum oldu. Erzurum’da aralarında HDP ve DBP’nin il ve ilçe yöneticilerinin de olduğu 60’ı aşkın partili gözaltına alındı. Operasyonun tüm kentte sürdüğü açıklandı.

HDP’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği kongre öncesi HDP bileşenlerine ve yöneticilerine operasyonların gerçekleştirildiği bugünlerde her gün gerçekleşen operasyonlara bir yenisi de Erzurum’dan eklendi. Polis terörünün tüm kente yayıldığı operasyonlarda aralarında HDP ve DBP’li il ve ilçe yöneticilerin de olduğu 60’ı aşkın partili gözaltına alındı.

 

Operasyonlar hala sürüyor

Sabah saatlerinde Erzurum merkez, Tekman, Hınıs, Karaçoban ve Karayazı’da ev baskınları yapıldı. Erzurum merkezde HDP İl Eş Başkanı Muammer Duman, DBP İl Eş Başkanı Muhlis Kırmacı ile parti yöneticileri Burhanettin Özel, Sebeki Sarıdemir, Kenan Yıldırım, Nevzat Çavuş, Cemalettin Şengül ve isimleri öğrenilemeyen çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Karaçoban ilçesinde yapılan ev baskınlarında da HDP İlçe Eş Başkanı Kazım Keleş ve parti yöneticiler Kerem Keleş, Zübeyir Uğun, Ekrem Uğraş ile DBP İlçe Örgütü Eş Başkanı Remziye Sönmez ve isimleri öğrenilemeyen iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Hınıs’ta yapılan operasyonlarda da yine HDP eski İlçe Eş Başkanı Meral İmre Alagöz, DBP İlçe Eş Başkanları Servet İnce ve Gülçin Gülçiçek, parti yöneticileri Mehmet Ali Çelik, Muhsin Güneş, Harun Kahveci, Ahmet Kaya, Halit Yılmaz ve isimleri öğrenilemeyen kimi parti üyeleri ile birlikte 30 kişinin gözaltına alındıkları öğrenildi.

Tekman ilçesinde HDP ve DBP ilçe yöneticilerinin aralarında bulunduğu en 20 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Karayazı ilçesinde ise, HDP İlçe Eş Başkanı Dinçer Polat, DBP İlçe Eş Başkanı Burhanettin Şahin ile Nuri Kandemir ve soyismi öğrenilemeyen Esat adlı parti yöneticileri, gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Erzurum merkez ve ilçelerinde gözaltıların devam ettiği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu