Güncel

(Galeri)Türk-İş İstanbul Şubeler Platformu; “Giderek yayılacak bu ateş”

İstanbul: Türk-İş İstanbul Şubeler Platformu Galatasaray Lisesi’nde bir araya gelerek Taksim Gezi Parkı’na yürüdü. Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen sendika “Gezi’de başladı direniş, giderek yayılacak bu ateş” yazılı pankart açtı. Türk İş’in arkasında Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyeleri de “Direniş medyayı da özgürleştirecek” pankartı açarak yürüdü.

“Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları ile Taksim direnişini selamlayarak, günlerdir yaşanan bu polis terörünü protesto etti. Türk-İş yönetimini de ” Suskun Türk-İş istemiyoruz “ sloganını atarak Türk İş’i olaması gereken yere, direnişin merkezinde olmaya çağırdı.

Eylem sırasında sık sık “Diktatörden hesabı emekçiler soracak”,” Faşizme karş omuz omuza”,”Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”,”Gezi parkı onurumuzdur” sloganlarını atarak Gezi Parkı içerisinde yürüyüş gerçekleştirdi. Ardından da Gezi Parkı içerisinde ki sahne önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

Gezi Parkı’nda açıklama yapan Belediye-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Gülüm, Türk-İş yönetiminin direniş karşısındaki sessiz kalmasını ve tutumunu eleştirdi.” İşçiler olarak direnişin yanındayız. Polis saldırısına son verilmesi gerekiyor” dedi. Ardından Gülüm, Taksim Dayanışması’nın taleplerinin kabul edilmesini söyleyerek Gezi Parkı direnişini selemladıklarını ve bu direnişte olan kadını, erkeği, gencini yani 7’den 70′ e herkesin giderek yayılacak bu ateşin bir parçası olması gerektiğini belirtti.

 

[widgetkit id=189]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu