Güncel

Türk uçakları yine sivilleri vurdu

H. Merkezi: İran ve Federal Kürdistan Bölgesi sınırında bulunan Soregulê köyü yakınlarında kaçakçılık yapan bir grup, Türk savaş uçakları tarafından bombalandı. Bombardıman sonucu edinilen ilk bilgilere göre; 2 kişi yaşamını yitirdi 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgilere göre; Diyarbakır’dan kalkış yapan Türk savaş uçakları saat 00.00 sularında İran ve Federal Kürdistan sınırları içinde bulunan Qandil bölgesini bombaladı. İran ve Kürdistan sınırındaki Soregulê köyü yakınlarında yapılan bombardımanda 2 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi de yaralandı.

Saat 00.45’e kadar devam eden bombardıman sonucu kaçakçılık yapan İran’ın Piranşar kentine bağlı Bodolê köyü nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası Mam Elî (45) ve Mahabad’a bağlı Zêvê köyü nüfusuna kayıtlı Şepûl Loqman (19) adlı genç yaşamını yitirdi.

Serdeştê’ye bağlı Çeko köyü nüfusuna kayıtlı Ebûbekir Çeko (23) ve soy ismi öğrenilemeyen Federal Kürdistanlı Rêbaz ise yaralandı. Rêbaz isimli yurttaşın bir ayağının koptuğu bildirildi.

Bombardıman sonucunda birçok hayvanın da parçalanarak can verdiği ve bombardıman bölgesinde yangın çıktığı da kaydedildi. Yaşamını yitirenlerin cenazelerinin Qeladizê’ye getirilmesi bekleniyor. (diha)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu