Manşet

Tütün-Sen sendikadır ve kapatılamaz

H.Merkezi: Tütün Üreticileri Sendikası’nın sendika olmadığı ve kapatılması istemiyle açılan ve mahkeme tarafından reddedilen davaya yapılan itiraz da reddedildi. Mahkeme kararında göre Tütün-Sen bir sendika ve kapatılmayacak.

 Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, 12 Aralık 2012 tarihinde Tütün-Sen’in sendika olmadığına dair açılan davanın reddine ilişkin temyiz itirazlarını reddettiğine ve Tütün Sen’in sendika olduğuna dair hükmün onanmasına karar verdi. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nin 12 Aralık 2012 tarihli kararında şu ifadeye yer veriliyor:

 Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı kanıtlara yasaya uygun gerektirici nedenlere, özellikle delillerin değerlendirilmesinde bir isabetsizlik görülmemesine göre yerinde bulunmayan bütün temyiz itirazlarının reddiyle usul ve yasaya uygun olan hükmün onanmasına 12/12/2012 gününde oybirliğiyle karar verildi.

 Tütün-Sen Genel Başkanı Ali Bülent Erdem konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Türkiyede Köylüler uzun yıllardır örgütlenme haklarının teslimi için mücadele ediyorlar. Yargıtay’ın vermiş olduğu bu karar bu mücadelenin bir sonucudur. Şimdi mücadeleyi daha da yükseltmek göreviyle karşı karşıyayız. Bu halde bütün çiftçileri, köylüleri ve dostlarını tebrik ederiz.” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu