DünyaGüncel

Tunus’ta gözaltına alınan gencin ölümüne yönelik protestolar sürüyor

Tunus’ta bir gencin polis tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesine ilişkin gerçeklerin ortaya çıkarılması talebiyle  eylem düzenlendi.

Tunus’ta bir gencin polis tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesine ilişkin gerçeklerin ortaya çıkarılması talebiyle  eylem düzenlendi.

Başkent Tunus’taki Sidi Hüseyin semtinde toplanan eylemciler, polis tarafından darbedilmesi sonucu katledilen Ahmed bin Amara’nın evinin önünden, yaralı olarak bulunduğu bölgeye doğru yürüyüşe geçti.

Eylemciler, polisin şiddetini kınayan ve bu olayın araştırılmasını talep eden sloganlar attı.

Tunus’ta bir genç, 8 Haziran’da polis  tarafından gözaltına alınmış ve daha sonra yaralı halde bulunarak, hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede hayatını kaybeden gencin cenazesi 9 Haziran’da defnedilmişti.

Aynı şekilde, 9 Haziran’da sosyal medya platformlarında, gencin ölümü sırasında bölgede yaşanan protestolarda, bir gencin çıplak vaziyette sokakta polisler tarafından darbedildiği görüntüler gerginliğe sebep olmuştu. Gencin hayatını kaybettiği Sidi Hüseyin Mahallesi’nde olaylar tırmanmış, bölgedeki göstericiler gece saatlerinde lastik yakarak yolları kapatmış, güvenlik güçleri göz yaşartıcı gazla müdahale etmişti.

Ahmed isimli gencin ailesi, ölümünden dolayı güvenlik güçlerini suçlarken İçişleri Bakanlığı gencin ölüm nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Ancak bakanlık Sidi Hüseyin Mahallesi’nde gösteriler sırasında bir genci, elbiselerini çıkardıktan sonra darbeden polislerin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu