Gençlik

“Tutsak Öğrencilere Özgürlük” yürüyüşüne çağrı

Ülkemizin aynası, hakim sınıfların baskı, tecrit ve işkence merkezi durumundaki hapishaneler de 600’ü aşkın öğrenci tecrit altında tutuluyor.

“İleri demokrasi” havarilerinin öğrenci gençliğe bahşettiği “gelecek” okul sıraları ve kampuslar  yerine tecrit hapishaneleri oluyor. Irkçı-şoven saldırılara, geleceksizliğe karşı mücadele edenler, bilimsel ve anadilde eğitim talebiyle yola çıkanlar söz konusu olduğunda öğrenci gençliği bekleyen okuldan uzaklaştırma, gözaltı, tutuklama ve hapishaneler oluyor.

Yeni Demokrat Gençlik’in halk gençliğine yönelen baskı, gözaltı ve tutuklama saldırısına karşı “Tutsak öğrencilere özgürlük” talebiyle başlattığı kampanya tüm tutsaklar şahsında tutsak öğrenciler ve onların aileleriyle dayanışmayı büyütmenin, tecride karşı mücadeleyi geliştirmenin önemli bir aracı durumundadır.

Kampanya çalışmaları kapsamında Sarıgazi Yeni Demokrat Gençlik’in çağrısını yaptığı yürüyüş faşist saldırılara ve tecride karşı öğrenci gençliğin direnişini sahiplenme, dayanışmayı ve duyarlılığı büyütme çağrısıdır.

Çağrımızı yineliyoruz:

“Tutsak öğrencilere özgürlük” talebini hep birlikte yükseltiyoruz!

Yürüyüş ve basın açıklamasına tüm halkımızı, devrimci, demokrat ve yurtsever kamuoyunu katılmaya, tutsak öğrencilerle dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

Tarih: 21 Nisan Cumartesi

Yeri: Yıldırımlar Düğün Salonu Önü

Saat: 19.00

Sarıgazi-Yenidoğan Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu