Güncel

Tutsak Özgür Yiğit Taş nerede!

Halkın Hukuk Bürosu, Tekirdağ Cezaevi’nde tutuklu bulunan Özgür Yiğit Taş’ın polis tarafından kaçırıldığını duyurdu.

H. Merkezi: Tekirdağ T1 hapishanesi’nde tutsak bulunan Özgür Yiğit Taş’tan, yaklaşık bir hafta önce hapishaneye gelen polisler tarafından alındı. O günden beridir Taş’tan herhangi bir haber alınamıyor.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan ilk açıklamada, Özgür Yiğit Taş’ın nerede olduğunun bilinmediği söylendi.

Özgün Yiğit TAŞ 1 hafta önce tutuklu bulunduğu Tekirdağ 2 No’lu T Tipi hapishanesinden iradesine aykırı olarak kaçırıldı. Polisler tarafından götürülmüş olduğu bilgisini aldık. Ancak Ne Tekirdağ hapishanesi Ne de Metris Hapishanesi nerede olduğu hakkında bilgi vermiyor.

Özgür Yiğit Taş, yaklaşık on gün önce, Tekirdağ hapishanesi’nde avukatıyla yaptığı ve kayıt altına alınmadığı ortaya çıkan son görüşmesinden sonra hapishaneden götürüldü.

Halkın Hukuk Bürosu, Taş’ın duruşması var denilerek, eşyaları alınıp götürüldüğünü ve ailesine hapishane yönetimi tarafından Metris hapishanesi’ne götürüldüğünün söylendiğini ancak Taş’ın Metris’te olmadığı açıklandı.

Metris hapishanesi’ne avukatıyla giden aile, Özgür Yiğit Taş’ın bir girişi ve çıkışının olmadığı cevabını aldı.

Özgür Yiğit Taş’ın nerede olduğu bilinmiyor, Tekirdağ hapishane yönetiminin dediği gibi Metris hapishanesi’nde olmadığı biliniyor.

Halkın Hukuk Bürosu Özgür Yiğit Taş’ın siyasi şube polisleri tarafından hapishaneden kaçırıldığını ve haber alınamamasının endişe verici olduğunu söyleyip, kamuoyunun bu konuya karşı duyarlı olması çağrısında bulundu.

Özgün Yiğit Taş Nerede?

Metris Hapishanesi, üç gün önce Özgün Yiğit Taş ile görüşen avukatın görüşme kaydının bile olmadığını söylüyor. Metris Hapishanesi içinde yapılan gayrı meşru işlerden hapishane müdürlüğü sorumludur!

Kaynak: Gazete Fersude

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu