GüncelManşet

Tutsak Partizanlar: “Bu davet bizim”

H. Merkezi: Gebze Kadın Hapishanesi’nden Tutsak Partizanlar Ocak ayının son haftasında gerçekleşen “Devrim ve Komünizm Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında gönderdikleri mektuplarında, “Mücadelenin ve özgür geleceği yaratmanın zorunluluğu bilince çıkaran şehitlerimizi andığımız bu süreçte, acılara son verip, eşit özgür yarınlar için bir kez daha onların inancını, bilincini, direniş ve baş eğmezliklerini kuşanıp, yüreklerimizi tutuşturarak geleceği kuralım… “Bu davet bizim” çağrısında bulundu.

Türkiye hapishanelerinde tutsakların yaşam koşullarının gün geçtikçe ağırlaştığı bu günlerde yaşanan hak ihlallerinden kaynaklı elimize geç yetişmiş olan Gebze Kadın Hapishanesi’nden Tutsak Partizanların mektubunu haber değeri taşıdığı için okurlarımızla paylaşıyoruz.

 

“Halka, devrime, partiye sevdalı”

Devrim ve komünizm mücadelesinde ölümsüzleşenlerin ardılları olarak mücadeleye dört elle sarılma çağrısında bulunan Tutsak Partizanlar, “ayaza inat düşen ve dövüşenlerimiz olduğu müddetçe” hiçbir şey imkansız değildir şeklinde belirtti.

Tutsak Partizanların gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verildi: “Renklerin solması, sessizliğin, suskunluğun boy vermesi, damarlarımızdaki kanın çekilmesi, acıların baskı, ölüm ve katliamların yaşamımızı işgal ediyor olması korkutmasın kimseyi… Doğru, kolay değil işimiz… Ama adanmış bir yüreğe, engin bir feda ruhuna halka, devrime, partiye sevdalı, davaya bağlı, inançlı, özgür yarınları yaratma bilinci kararlığını kuşananlar ayaza inat düşen ve dövüşenlerimiz olduğu müddetçe imkansız da değil.

Mücadelenin ve özgür geleceği yaratmanın zorunluluğu bilince çıkaran şehitlerimizi andığımız bu süreçte, acılara son verip, eşit özgür yarınlar için bir kez daha onların inancını, bilincini, direniş ve baş eğmezliklerini kuşanıp, yüreklerimizi tutuşturarak geleceği kuralım… “Bu davet bizim.” …

Gebze Kadın Hapishanesi’nden Tutsak Partizanlar

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu