Güncel

Tutsak Partizanlar “Ezilenlerin öfke ve isyanı 21. yüzyılda sürüyor”

H. Merkezi: Gazetemize Bolu F Tipi Hapishane’den mektup gönderen tutsak PartizanlarSömürü, baskı ve zulmün altında, kadını-erkeğiyle en zor şartlarda omuz omuza dayanışma içerisinde, can bedeli kan ter içinde direnerek egemen hâkim sınıflara karşı işçi sınıfının mücadelesinin adıdır 1 Mayıs” dediler.

Dünya ve ülkemizde sınıf mücadelesi çetin ve zorlu süreçler içerisindedir. Tank, top, mermileriyle, yıkılan şehirler/ölen insanlarla dolu sokaklarda ezilenlerin öfke ve isyanı 21. yüzyılda sürüyor” diyen tutsak Partizanlar “Cerattepe’den T. Kürdistan’ına, Rojava’dan Filipinlere, Nepal’den Atina’ya, enternasyonal proletaryanın mücadele içindeki isyanı, yeni yaşamı kurmayı umut ve direnişiyle bu yılın 1 Mayıs’ını karşılıyoruz” şeklinde açıklamalarını sürdürdüler.

2016 1 Mayısını; Erdoğan-AKP hükümeti; TC faşist devletine karşı HBDH ruhuyla birlik, mücadele ve dayanışma içerisinde, Partizanca direnerek zafere yürümemiz gerekiyor” diyen tutsak Partizanlar “Kızıl mayısın ruhu, inanç ve direngenliğiyle, direnenlere selam olsun! İnanç coşku ve direnişle zafere” diyerek sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu