Güncel

Tutsaklar; Korkularını omuz omuza büyüteceğiz!

H.Merkezi: 18 Ocak günü yedi ilde eşzamanlı bir şekilde yapılan operasyonlar devrimci ilerici kamuoyunun yoğun tepkisini çekmişti. Başbakanın televizyon ekranlarından savundu operasyonlara bir tepkide hapishanelerden geldi. Tutsak Partizanlar gönderdikleri mesajla devrimci dayanışmayı büyüteceklerini duyurdu. Elimize ulaşan ve haber değeri taşıyan mesaj şöyle:

Çelişkiler yumağı durumunda olan Türkiye’de, şiddetli ve birbiri ardı sıra patlak veren olaylara tanık olmaktayız.

18 Ocak 2013 günü “DHKP-C’ye Yönelik” olduğu iddiasıyla polisin 7 ilde yaptığı eşzamanlı operasyonlarda aralarında ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay, Grup Yorum, Yürüyüş, Tavır dergisi çalışanlarının da bulunduğu onlarca kişinin gözaltına alındıklarına ve tutuklandıklarına tanık olduk.

Tanık olduğumuz bu operasyon TC’nin hiçte yabancısı olmadığımız “İleri Demokrasi” hamlelerinden biridir! Devlet-ve elbette AKP hükümeti- her daim basit ve sıradan hak arayışlarının üzerine hışımla gitmekten, kan akıtmaktan, zindanlara atmaktan geri kalmamıştır.

Açıktır ki bu saldırılara murad edilen, muhalif güçleri ezmek, sindirmek, pasifize etmektir. Bu nedenle işkence görenlerin, polis kurşunuyla felç edilenlerin, gözaltında kayıp edilenlerin Roboski’de katledilenlerin… kısacası devletten baskı ve zulüm görenlerin; müdafiliğini yapan, şarkılarını türkülerini seslendiren, dergi sayfalarına mücadelelerini taşıyanların hedefe konulması yeni ve şaşırtıcı değildir!

Daha önce “KCK Operasyonları” adı altında onlarca Kürt avukat gazeteci, belediye başkanı, siyasetçi, öğretim üyesi, akademisyen, sendikacı, insan hakları savunucusu gözaltına alınmış sudan gerekçelerle tutuklanmışlardı.

Bu operasyonlarla yapılmak istenen bir örgütü çökertmek değil tek başına, gelişen ve gelişmekte olan halk muhalefetini ezmek, korku ve panik havası yaratmaktır. Boşuna! Devletin, AKP hükümetinin bu operasyonları ezilen, sömürülen, kitlelerin kararlılığını bileyecek, korku ve panik havasını dağıtmaya hizmet edecektir.

TKP/ML dava tutsakları olarak, bu haklı ve meşru mücadelede yanınızda olduğunuzu bildiriyor karşıtlarımızın korkularını omuz omuza büyüteceğimizi söz veriyoruz!

TKP/ML Dava Tutsakları Adına İsmail Yılmaz/30 Ocak 2013

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu