Güncel

Tutsaklar yılbaşında kart attı, Şubat’ta ulaştı: Kocaeli hangi yarım kürede?

H. Merkezi: MKP dava tutsakları adına Kocaeli’den gazetemize yollanan kart, İstanbul’a Şubat sonunda ulaşabildi. Haritadan bakıyoruz: Acaba Kocaeli, yeni bir KHK yoluyla Güney Yarım Küre’ye mi taşındı?

Emin oluyoruz ki, henüz Kocaeli için çıkan bir KHK yok. Dolayısıyla Kocaeli ile İstanbul arasında hala 108 km mevcut. Ancak TC devleti kurumlarının icraatları bizim bu gerçekliğe inancımızın sürmesini engelliyor ne yazık ki!

Bu icraatlardan biri de hapishanelerde tutsakların iletişim haklarına dönük tırpanlardır. 2018 yılı vesilesiyle gazetemize bir mesaj yollayan MKP dava tutsaklarının bu mesajı elimize ancak yılın 2. ayının son günlerinde ulaşabildi. Kocaeli’den İstanbul’a en az 50 günde gelemeyen bu mesajda MKP dava tutsakları şunları söyledi:

 

“2018 yılı başarılarla dolu olması inancıyla…”

“Merhaba,

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Dünyadaki güncel savaş durumu, yeni süreçlerin yaşanmasını kaçınılmaz kılıyor. Ortadoğu, Kuzey Afrika başta olmak üzere emperyalistler ve işbirlikçi haydutlar tarafından kana boğdurulmuş halklar, uluslar katlediliyor.

İç savaşın kanlı ve yıkıcı gücü karşısında, devrim doğuran süreçlerin yaşanması için, işçi sınıfı önderliğinde tüm devrim güçlerinin gelecek yılda daha yüksek birlik ve mücadele dolu bir yıl yaşanması dileğiyle sizleri devrimci duygularımızla selamlıyoruz.

2018 yılı başarılarla dolu olması inancıyla…”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu