GüncelManşet

Tutuklamalara Karşı Mersin’de Basın Toplantısı

Mersin: 26 Nisan günü Özgür Gelecek ve Partizan okurlarına yönelik yapılan şafak operasyonları ve ardından gelen tutuklama haberleri üzerine Mersin Partizan, İHD Mersin şubesinde bu gün saat 13.30 14.00 arası bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Mersin Partizan: “Baskı ve Tutuklamalarınız Sökmeyecek! Direnişi Büyüteceğiz”, Özgür Gelecek Susmadı Susmayacak! dedi.

TC devletinin saldırgan politikaları hız kesmeden devam ediyor. Başta Kürt ulusu olmak üzere, coğrafyamızda ki tüm ezilenlere karşı devletin sindirme çabaları her geçen gün artıyor.

T.Kürdistan’ında tankıyla topuyla halkı katleden, bodrum katlarında onlarca insanı diri diri yakan devlet, halen daha başta Şırnak ve Nusaybin olmak üzere saldırılarını sürdürüyor. Dün Amed Sur’da Cizre’de bugün Şırnak’ta, Nusaybin’de, Hakkâri Yüksekova’da mahalleleri yerle bir eden devlet, çıkardığı kamulaştırma kararlarıyla Osmanlı’dan aldığı asimilasyon mirasını sürdürüyor.

Tankı ve topu ile katledemediklerini ise gözaltı ve tutuklama operasyonları ile yok etmeye çalışıyor.” Sözleriyle başlayan açıklamada, “1 Mayıs’a sayılı günler kala İstanbul’da 24 Partizan ve Özgür Gelecek okuru şafak operasyonu ile gözaltına alınmıştır. Gözaltına alının okurlarımızdan Gülhanım Aslandoğan, Müslüm Cevahir Vurucu, Ali yetkin ve Bulut Doğan tutuklanmıştır. Yapılan bu saldırıların arka planındaki nedenlerin bir diğeri de, devletin emekçi düşmanlığıdır.” denilerek 1 Mayıs öncesi yapılan baskılara ve emek düşmanlığına dikkat çekilmesiyle devam etti.

“Tutuklular Derhal Serbest Bırakılsın”

Bizler yıllardır devletin saldırılarının hedefi olduk. Faşizm yıllardır bize saldırıyor, çünkü bizden korkuyor. İşçilerin, emekçilerin, gençliğin, Kürt ve Alevi halkı olmak üzere tüm ezilen milliyet ve inançların, kadın ve LGBTİ’lerin yani ezilen halkımızın yanında olduğumuz ve emekçi halkımız için mücadele yürüttüğümüz için devletin hedefi haline geldik. Tüm bu saldırılara karşı yılmayacağız. İşçi sınıfının mücadelesinin sürdüğü her yerde, grevlerde, fabrikalarda mücadele etmeye devam edeceğiz.

Emekçi mahallelerde, yıkıma, yozlaşmaya karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Başta Kürt ulusu ve Alevi inancından halkımız olmak üzere bütün ezilen milliyet ve inançların mücadelesini yürüteceğiz. Kadınların ve LGBTİ’lerin yok sayılmasına, her gün taciz ve tecavüze maruz kalıp katledilmesine karşı mücadeleye devam edeceğiz.  Gençliğin kampüslerden meydanlara akan isyan dolu mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz.” denilen açıklama şöyle sona eriyor:

“Tüm engelleme ve baskılara, yasaklara inat 1 Mayıs’ta daha güçlü bir şekilde hazırlanacak, işçi sınıfının şiarını daha güçlü haykıracak, daha fazla alanda olacak, her yeri 1 Mayıs alanı yapacağız! Faşizmin ülke geneli yürüttüğü saldırılarına karşı boyun eğmeyecek, mücadelemize devam ettireceğiz.” 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu