Güncel

Tutuklanan Alayumat: “İçeride de yazmaya devam edeceğim”

H. Merkezi: Antakya Cezaevi’ne bu sabah götürülen dihaber muhabiri Erdoğan Alayumat, ailesi aracılığıyla gönderdiği mesajda, “Ben gazeteciyim, suçlu değilim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz. İçeride de yazmaya devam edeceğim” dedi.

Antep’te “şüphe” gerekçesiyle gözaltına alınarak Antakya’ya götürülen ve 15 gün gözaltında kaldıktan sonra dün çıkarıldığı mahkemece “Devletin Gizli Kalması Gereken Bilgilerini Siyasal ve Askeri Casusluk Amacıyla Temin Etme Suçu”ndan tutuklanarak Antakya Cezaevi’ne gönderilen gazeteci Erdoğan Alayumat, anne Türkan Alayumat ve kardeşi Gurbet Alayumat ile görüştü.

Dihaber’de yeralan habere göre, anne Alayumat, “Erdoğan’ın morali yerindeydi. Bu sabah cezaevine getirildiğini söyledi. Erdoğan’ımın tüm arkadaşlarına selamı vardı” dedi.

 

“İçerde de yazmaya devam edeceğim”

Kardeşi Gurbet Alayumat da, ağabeyinin durumunun iyi olduğunu vurguladı. Kardeş Alayumat ağabeyinin anlatımları şöyle ifade etti: “Ben gazeteciyim. Suçlu değilim. Başım diktir yaptığım haberlerden kaynaklı beni şuan burada tutuyorlar. İçerde de yazmaya devam edeceğim. Özgür basın ve gazetecilik susturulamaz.”

Ayrıca Alayumat’ın tek kişilik hücrede tutulduğu bilgisini verdi.

“Ağabeyim onurluca mesleğini yapıyor”

Ağabeyinin hukuksuz bir şekilde tutuklandığını aktaran kardeş Alayumat, şöyle dedi: “Bana göre adaletin olmadığı bir yerde ağabeyimin tutuklanması normaldi. Ağabeyim yanlış bir şey yapmadı çok sevdiği mesleğinden dolayı tutuklandı. Her zaman ağabeyimin arkasındayım. Onurluca mesleğini yapıyor ve elbette çıktığı zaman mesleğine devam edecektir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu