Güncel

TV10 emekçiler 37. kez adalet istedi

İstanbul: OHAL kararnamesi ile kapatılan TV10’nun çalışanları, televizyonlarının yeniden açılması talebiyle 37. kez Galatasaray Meydanı’nda eylem yaptı.

Cumartesi Anneleri ve Alevi örgütlerinin de destek verdiği eylemde “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz” pankartı açıldı. “Özgür basın susturulamaz”, “Hakikatin sesi TV10 susturulamaz” dövizlerinin taşındığı ve “Özgür basın susturulamaz” sloganının atıldığı eylemde konuşan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, “OHAL kaldırılsın, KHK’lerle çıkan mağduriyetler giderilsin, karartılan televizyonlarımız, kapatılan basın yayın organlarımız açılsın, tutuklanan gazetecilerimiz, milletvekillerimiz serbest bırakılsın” diye konuştu.

Cumartesi Annelerinden Selvi Gülmez, seslerini duyuracak basın kurumunun kalmadığına dikkat çekti. Gülmez, “Biz buradayız ama sesimizi duyuran hiç bir kanal kalmadı. Hepsi uyuyor. Devlet bize sağır ve kör. Artık uyansın. Türkiye uçurumda. Birlik olursak bu devlet bize zulüm edemez” dedi.

Gülmez’in ardından söz alan Cumartesi Annelerinden Güzel Şahin ise insan olduğu işin bu eyleme katıldığını söyledi. Herkes için adalet vurgusu yapan Şahin, “Alevi dardaysa Alevinin yanındayım. Sünni dardaysa onun yanındayım, Laz darda ise onun yanındayım. Biz bir sürü katliam gördük. Biz insan hakları savunucularıyız herkesi bir tutuyoruz. Biz Alevilerin hakları için değil bütün insanların hakları için buradayız. Adalet herkese gerek unutmayın” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu