Güncel

Üç fidan Gülsuyu’nda anıldı

Gülsuyu Mahallesi’nde ESP ve Partizan olarak 6 Mayıs günü Nurettin Sözen Parkı’nda, 1971 devrimci çıkışın önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın katledilişinin 41.yılı nedeniyle anma gerçekleşti.

1 Mayıs’ta olduğu gibi devletin, 6 Mayıs’ta da 41 yıl önce katledilen üç fidanın bu seneki anmalarına azgınca saldırısı, onlarca yaralı ve gözaltının olduğu bilgisi anlatılarak, yaşanacak tüm saldırılara karşı tek vücut olmak gerektiği vurgulandı.

 

“Bize düşen onların bayrağını taşımak”

Dün 1 Mayıs’ta direndiğimiz gibi, bugün de Denizleri anarken direndik. Yarın da İbrahim Kaypakkaya’yı anarken faşist devletin saldırılarına karşı direneceğiz” denilerek program başlatıldı.

İlk olarak başta Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan olmak üzere tüm devrim ve demokrasi şehitleri anısına saygı duruşu yapıldı. Ardından hazırlanan ortak metin okundu.

71 devrimci çıkışının önderlerinden Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in halka ve devrime olan bağlılıkları, kısacık yaşamlarına kocaman yürekleriyle biz ardıllarına bıraktıkları devrim mücadele bayrağını taşımak düşüyor” denildi.

Ardından “Delikanlım iyi bak yıldızlara” belgeseli izlendi. Kitlenin ilgiyle izlediği belgeselde duygusal anlar yaşandı. Sinevizyonun ardından program sonlandı.

 

Gülsuyu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu