Emek

“Ücretlerimizden kesinti yapmaktan vazgeçin”

İstanbul:Ücretlerimizin düşürülmesine sesiz kalmayacağız” diyen Çapa işçileri bugün(23 Ocak) saat 12.30’da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Monoblok önünde bir araya gelerek, “Maaş kesintilerine, hukuksuz iş sözleşmelerine, kesilen yol ücretlerine sessiz kalmıyoruz. Kesintilere ve haklarımızın elimizden alınmasına karşı birleşiyoruz” dedi.

İşçiler adına açıklamayı okuyan Remziye Örs; “Hastane yönetimi zarar ettiklerini öne sürerek ‘ya ücretler düşürülecek ya da aranızdan bazıları işten çıkarılacak’ dedi” sözlerini vurguladı. Örs, “Üniversite yönetimi ‘kar’ etmek için ücretleriz de kesintiye giderken yasaları da çiğnedi” diyerek rektörlüğe ve başhekimliğe seslenerek, “Ücretlerimizden kesinti yapmaktan vazgeçin. Hastanenin işçisi olduğumuzu tescilleyen muvazaa kararlarını uygulayın. Daha fazla kar elde etmek için yasaları çiğnemeyin, biz emekçilerin sesine kulak verin” sözlerini ifade etti.

Basın açıklaması DİSK/ DEV Sağlık-İş Sendikası yönetiminden Funda Keleş’in açıklama yapmasının ardından “Güvenceli iş insanca bir yaşam istiyoruz”, “Mahkeme kararı uygulansın”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu