Gençlik

Üniversite öğrencileri direnişi boykotla selamlayacak!

H.Merkezi: Üniversite öğrencileri Taksim direnişine destek olmak için Haziran ayı içinde yapılacak sınavları boykot ediyor.

İstanbul’un çeşitli üniversitesinde öğrenciler sınavları ertelenmesi için kampanya başlatırken, sınavları ertelenmeme durumunda boykot edeceklerini duyurdu.

Öğrenciler rektörlük binaları önünde çeşitli protesto eylemleriyle sınavların ertelenmesi talebinde bulunmakta.

Kocaeli Üniversiteleri, Ege Üniversitesi öğrencileri rektörlük binası önünde final sınavlarının ertelenmesi için eylem yaparken, Yıldız Teknik ve Marmara Üniversite öğrencileri imza kampanyası başlattı. Öğrenciler yaptıkları açıklamalar Taksim’de başlayan ve ülkeye yayılan isyan dalgasına duyarsız kalmayacaklarını duyurdu.

Ege Üniversitesi öğrencileri sınavların bir hafta ertelenmesi için üniversite rektörlük binası önünde cevap bekliyor.

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ise yemekhane önünde toplanarak buradan rektörlük binası önüne özel güvenlik birimlerini aşarak sınavları boykot edecekleri, şu sıralar sınava girenlerin ise sınav kâğıdına “Direniş var” yazarak çıktığı belirtiliyor.kocaeli sınav boykotu

YTÜ öğrencileri imza kampanyası başlatarak şu ifadelere yer verdi; “Yüzlerce arkadaşımız kaç gündür gece gündüz Taksim’de direniyor. Gezi Parkı için başlayan mücadele polis şiddetine dönüştü.Biz her türlü baskı ve şiddet karşısında protesto hakkımızı kullanmak istiyoruz.Sadece yürümek istiyoruz.Finalleri ertelenmesi için bir imza da siz atın ve geleceğe daha umutlu bakmamıza yardımcı olun

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu