Kültür&Sanat

Umudu Tohumca Büyütüyoruz

11 Kasım’ da yapılacak olan şölenimizin çalışmalarına ilk önce bir toplantıyla başladık. Uzun süre önce aldığımız toplantıda şöleni alanlarımızda nasıl ele alacağımızla ilgili bir tartışma yürüttük. Öncelikle çalışma yürüttüğümüz mahallelerde belli komisyonlar kurduk. Bu komisyonlara çevremizde olan,  ilişki de olduğumuz, bize sempati duyan insanları da katmaya çalıştık. Herkesi bir adım daha ileriye çıkmasına yardımcı olacağını düşündüğümüz şölen çalışmalarımızı ilişkilerimizi daha da geliştirmeye ve daha da örgütlenmeye hizmet edecek şekilde çalışmalarımızı planladık.

Bir takım sorunlardan kaynaklı çalışmalarımıza geç başladık. “Güçlü bir final yeni bir başlangıç için”  Umudu Tohumca Büyütüyoruz şölenin verdiği heyecan ve coşku; diğer alanlardan yansıyan pratikler bizi daha da hızlandırdı.

30 Ekim’de asarlık bölgesinde yaptığımız afiş çalışmalarıyla şölen çalışmalarımızın verdiği heyecanı tatmaya başladık.

Bugün ise sabah saat 09.00 itibariyle menemenin diğer bölgelerine yaptığımız afiş çalışmaları ile güne “merhaba” dedik. Öğleden sonra afiş çalışmalarımızı bitirdik.

Akşam saat 17.30 gibi Menemen’ nin Asarlık mahallesinde şölen bildirilerinin dağıtımını yaptık. Esnaflara yoldan geçen halka verdiğimiz bildiriler baya ilgi çekti. Şölen üzerine bize soru soranlarla sohbet ettik. Esnafların şölen çalışmalarına yardımcı olmak istemeleriyse bizi baya mutlu etti. Bazı esnaflarımız dükkânlarına şölen afişlerini asarak bilet temin yeri olarak dükkânlarını belirttiler. Halkımızın bu yaklaşımları heyecanımıza heyecan kattı. Çalışmalarımız aynı şekilde Umudun verdiği coşkuyla devam edecektir.

Umudu Tohumca Büyütüyoruz şölenine tüm halkımızı bekliyoruz…

(İzmir/Menemen)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu