GüncelManşet

Urfa’dan Tutsak Partizanlar; “Ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz. Umut, direnç ve mücadeleyle!”

H.Merkezi: Urfa’dan tutsak Partizanlar devrim ve komünizm haftası vesilesiyle bir açıklama yaparak ölümsüzleşenleri andı.

Tutsak Partizanlar yaptıkları açıklamada,  “Bizlere bıraktıkları mirası büyüterek düşlerimizi gerçek kılacağımızın bilinciyle ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz. Umut, direnç ve mücadeleyle!” şeklinde devrim için toprağa düşenlerin bıraktıkları mirası büyütme mesajı verdi.

Tutsak Partizanların yaptıkları açıklamanın tamamı şu şekilde;

Çektiklerimiz için

Yok ödül filan beklediğimiz

Ne de o koca ciltlerde

Resmimiz olsun isteriz

Yalnız yalın anlat öykümüzü

Geleceğin insanlarına

Yerimizi alacaklara anlat

Nasıl cesurduk kavgada

(Nikola Vaptsarova)

Duyuyor musun bir ses geliyor yıldızlardan taraf. Pamuk ipliğini çelikleştirenlerden, ‘vardık, varız var olacağız’ diyenlerden, öncülüğün çelişkinin en sert ve yoğun olduğu cephelerde anlamını kazandığını gösterenlerden, teslim olmamayı rehber edinip toprağa direnerek düşenlerden…

Beşler’den, Üç’lerden, İki’lerden, Onikiler’den, Nubar’lardan, kavganın Güzel’leştirdiklerinden, Can’ımız Serdar’lardan

Nasılda cesurlardı kavgada! Ardıllarına bıraktıkları mirasın büyüklüğünü bilen ancak bir o kadar da mütevazi! Bıraktıkları bayrağı yere düşmeyeceğinden daha da yükseklere taşınacağından emin!

Bizlere kalan onları doğru anlamak, anlamı yaşam buldurmak… Aynı düşü paylaştıklarımızın bizlere bıraktıkları mirası büyüterek düşlerimizi gerçek kılacağımızın bilinciyle ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz.

Umut, direnç ve mücadeleyle!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu