Güncel

Uzungöl Halkı HES İstemiyor!!

İzmir:  HES projeleriyle katliamlarda sınır tanımayan egemenlere bir cevap da Trabzon hakkından geldi.

Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl halkı bölgelerin de yapılacak olan HES projelerini istemediklerini 12 Ekim günü Trabzon Meydan Park Atatürk Alanı’nda yaptıkları basın açıklamasıyla dile getirdiler.

Uzungöl Çaykara Hidroelektrik Santrallerine Hayır Platformu, Derelerin Kardeşliği Platformu ve birçok derneğin katılımıyla Uzungöl halkı basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını okuyan İhsan Özkan, HES’leri yaptırmayacaklarını, zenginleri daha da zenginleştirmeyi hedefleyen projelere karşı hayatı savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Bölgeyi yaşanmaz hale getirecek projelere karşı mücadele edeceklerini şu sözlerle dile getirdi: “Hayatın varlığına karşı yapılan her türlü saldırıya direnişin meşruiyetinden aldığımız güçle, insanlık değerlerini yarına taşımayı vazife sayarak; tüm kardeşlerimizle elbirliği içerisinde mücadelemize devam edeceğiz

Ardında Uzungöl’de yapılan HES projesinin Trabzonspor AŞ’ye ait olduğunu belirten Özkan “Doğanın enerji adı altında futbolda olduğu gibi ekonomideki baronlarına peşkeş çekilmesi Uzungöl ve bölge halkını derinden yaraladığını” söyledi. Trabzon halkını doğasını korumaya, Heslere karşı mücadele çağırarak basın açıklamasının sonlandırdı.Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu