Güncel

Van Cezaevi’ndeki tutuklular Koronavirüs nedeniyle isyan çıkardı

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Van M Tipi Cezaevi’nde koronavirüse ilişkin alınmayan önlemlerden dolayı isyan çıktığını duyurdu.

Adli tutukluların kaldığı belirtilen Van M Tipi Kapalı Cezaevi’nde isyan çıktığı belirtildi. Ulaşılan bilgilere göre, koronavirüse salgınına karşı gerekli tedbirlerin alınmaması ve AKP tarafından Meclis’e getirilen yeni infaz düzenlemesinin  kendileri kapsamasına öfke duyan cezaevindeki adli tutuklular isyan çıkardı.

Kapılara ve pencereye vuran tutukluların, bir koğuşu ateşe verdiği ileri sürüldü. Cezaevine sevk edilen itfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdahale etti. Cezaevinde yaşanan bu olayla sırasında ölen ya da olmadığı öğrenildi. Olayı duyan tutuklu yakınları ise  bilgi almak için cezaevinin önüne geldi.

Yaşananlara dair cezaevi savcısının önümüzdeki saatlerde açıklama yapması bekleniliyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Murat Sarısaç da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tutukluların koronavirüse ilişkin alınmayan önlemlerden dolayı isyan ettiğini duyurdu.

Sarısaç, paylaşımında “Van M-tipi cezaevinde, korona virüsü tedirginliğinden ve alınmayan tedbirlerden dolayı isyan çıktığı , bir çok itfaiye ve zırhlı aracın oraya gittiği şuan tutsaklara müdahele ettiği bilgisi alıyoruz. Koronaya karşı en tehlikeli yerler cezaevleridir” dedi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu