Güncel

Van’da yapılan operasyonda 14 gözaltı

Van merkez ve ilçelerde yapılan ev baskınlarında 14 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda kişinin de arandığı belirtildi. 

H.Merkezi: Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Van merkez, Çaldıran, Başkale ve Saray ilçelerinde sabah saatlerinde birçok eve polis baskın düzenledi. Yapılan aramaların ardından 14 kişi gözaltına alınırken çok sayıda kişinin de arandığı belirtildi. Ev baskınlarında birçok evin kapısının kırılarak içeri girildiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında; Hacı Darak, Şakir Topçu, Mustafa Kaya, Seyithan Acar, Fevzi Uzunay, Süleyman Kaya, Nihat Temel, Şemsettin Acar, Şahan Furat, Cüzeyri Özkaplan, Murat Kaplan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alındı.

HDP Çaldıran İlçe Eş Başkanı Ali İhsan Taş, ilçe yöneticileri Selami Koç, Cengiz Koç, Faruk Tırak, Nevzat Uzunay ise evlerinde bulunmadığı için gözaltına alınamadıkları belirtildi.

2 kişi Amed’e götürüldü

Amed merkezli yapılan operasyon kapsamında Van merkezde gözaltına alınan Turgut Demirhan ve Rıdvan Aslan’ın da Amed’e götürüldükleri aktarıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu