GüncelManşet

(video) 300 Kişi YPG’ye Katıldı!

H.Merkezi: Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Kobanê Katonuna yönelik saldırısı sürerken kürt Halkı ise sınırları aşarak savaşa katılıyor. Son olarak Riha’dan sınırı geçen 300 kişi geçen gece YPG-YPJ’ye katıldı.

Gçetiğimiz gün Riha’da Ziyaret Köyü’ndeki direniş alanından Eşme köyüne yürüyüş gerçekleştiren halk, sınıra 200 metre mesafede bulunan çadırlara ulaştı. Bir süre sonra, yaklaşık 300 kişilik bir kitle sınırda bulunan çitleri kaldırarak sınırı geçti.

Sınırın öteki tarafına geçen kitle, burada YPG’lilerle buluşarak YPG saflarına katıldı. Konu ile ilgili olarak konuşan YPG komutanı Hakki Kobanê, “Bu destek biz çok büyük moral oldu. Bu destekler düşmanı yıkacak. Kuzey Kürdistan halkımız şunu unutmamalı; Eğer Kobanê düşerse Kürdistan’ın birçok yeri düşer. Bunun için de ulusal birlik oluşturulmalı” dedi. YPJ’li Amara Efrin ise, seferberlik çağrısına en iyi cevabın bu teller anlamsızlaştırılarak verildiğini söyledi.

YPG ve YPJ’ye katılan yaklaşık 300 kişi adına konuşan Ahmet Lale ise “Biz emperyal güçlerin maşası haline gelen IŞİD çetelerine karşı halkımızın yanında cephede yer alacağız. Dost düşman artık iyi bilsin; Kürtler davasına sahip çıkacak” dedi.

Fotoğraf: Dicle Haber Ajansı

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=FKaX2mohT58{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu